Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №218 комбінованого типу Криворізької міської ради

 

Історична довідка

          Дошкільний заклад № 218 функціонує з липня 1968 року. До 1989 року заклад був звичайним дитячим садком. Але відчуваючи потребу суспільства у вихованні творчої особистості, колектив шукав нові нетрадиційні форми роботи, які сприяли б розвитку творчих, інтелектуальних здібностей дітей. З цією метою  колектив розпочав пошуково – дослідницьку роботу.

       На базі дитячого закладу у 1998 році був створений навчально – виховний комплекс “Дитячий садок – початкова школа” № 218 художньо – естетичного профілю. З 2002 року заклад набув статусу спеціального для дітей, що потребують корекції фізичного та розумового розвитку (вади зору, порушення психологічного розвитку, загальний недорозвиток мовлення І – ІІІ рівня)

         У 1989 -1992 роках в закладі плідно працювали ряд науковців, які надали велику допомогу педагогам та спеціалістам в осмисленні нетрадиційних підходів до організації життя в дитячому садку.

          Так, комерційний науково – технічний центр «Раменки» (м.Москва) допоміг у вирішенні завдання навчання дітей роботи з комп’ютерами. Керувала науково – методичною роботою Білавіна І.В. наш заклад став членом міжнародної асоціації «КІД» («Комп’ютер і дитинство»), яка займалась підготовкою кадрів у багатьох містах колишнього Союзу. Проводились семінари, практичні заняття з вихователям по програмі « Комп’ютер і діти». В нашому садочку заняття на комп’ютерах проводив  оператор ЕОМ, працював в тісному зв’язку з вихователями груп. В комп’ютерному класі налічувалось  понад 150 програм, оволодівши якими дошкільнята закріплювали знання з математики, розвитку мовлення, грамоти, конструювання, іноземної мови, музики.

         З 1990 по 1993 рік пошуково – дослідницьку роботу проводили  в закладі науково – технічного  комплексу «Прометей» при НІД педагогіки МНОУ під керівництвом    Артемової Л.В. з проблеми "Рівень розвитку ігрової діяльності дітей дошкільного віку».

У 1992 році в закладі працювала Юрченко Г.Л. – співробітник науково – методичного центру нетрадиційного навчання та виховання «АХТАІР»  м. Севастополя.

            Вихователі оволодівали творчими підходами до розвитку пізнавальних здібностей, психічних процесів дошкільнят. Педагоги  проводять заняття  в нетрадиційній формі, ретельно підбирають матеріал  до занять, які сприяють розвитку пізнавальної активності дітей, творчих здібностей, вміння логічно мислити.

          Велика  увага приділялась розвитку літературних здібностей у дітей.  Стали традиційними такі форми роботи, як словесні ігри «Казка по колу», «Придумай риму», «Закінчи вірш», «Буріме».

        Ця робота розпочиналася з дітьми дошкільного віку та  знаходила своє продовження в ланці початкової школи. І як результат цієї творчої роботи – заснування клубу «Тернова гілочка», на засіданнях якого майбутні поети та прозаїки могли поділитися своїми літературними здобутками.

        Педагоги «Світлячка» піклувалися про розвиток музичних талантів малюків. В 1990 році в дошкільному закладі організовано ансамбль  «Бебі – Джаз» під керівництвом Дергачова О.Є.; ансамбль гри на дитячих  музичних інструментах під керівництвом Носенко Т.С.; хореографічний ансамбль          «Візерунок» - керівник  Лірник Т.А.; дитячий хор – керівник Коміжук Т.І..  В дитячому навчальному закладі створені всі умови для розвитку художніх здібностей  підростаючого покоління. Працює студія зображувальної діяльності, де діти оволодівають різними техніками малювання, активізують фантазію, творчу уяву, отримують глибокі теоретичні знання з питань мистецтвознавства. В дитячому навчальному закладі створені всі умови для розвитку художніх здібностей  підростаючого покоління. Працює студія зображувальної діяльності, де діти оволодівають різними техніками малювання, активізують фантазію, творчу уяву, отримують глибокі теоретичні знання з питань мистецтвознавства.